KATARZYNA DOMINIAK – monodram Z INNEJ GLINY, reż. A. Kruk, K. Dominiak | MDK Świnoujście

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 18.08.2018
  • Godzina 18:30
  • Adres ul. Wojska Polskiego 1
  • Miejsce Miejski Dom Kultury

Z INNEJ GLINY | Historia genialnej rzeźbiarki, Camille Claudel, samorodnego talentu, muzy i partnerki Augusta Rodina, światowej sławy rzeźbiarza. Spektakl jest podróżą po różnobarwnych uczuciach i epizodach życia Camille, kobiety wyemancypowanej, niezależnej. To uniwersalny, aktualny do dzisiaj portret wrażliwej artystki, walczącej o swoje prawa w świecie zdominowanym przez konwenanse. Spektakl nagradzany na wielu ogólnopolskich festiwalach.

Monodram / Scenariusz: Katarzyna Dominiak na podstawie powieści Anne Delbee „Kobieta. Camille Claudel” / Reżyseria: Aneta Kruk, Katarzyna Dominiak / Premiera: 2017 / Spektakl przygotowany w Miejskim Ośrodku Działań Teatralnych, prowadzonych przez Anetę Kruk przy MDK w Świnoujściu

KATARZYNA DOMINIAK | Rodowita świnoujścianka, obecnie przebywająca w Szczecinie, wkrótce w innym studenckim mieście. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Współtwórczyni Grupy Teatralnej Ujście. Wokalistka Pracowni Wokalno-Artystycznej Mariny Nikoriuk. Uczestniczka wielu warsztatów performance, teatralnych, muzycznych i wokalnych, m.in.: European Vocal Camp, warsztaty teatralne z Ditte Berkeley z Teatru Zar przy Instytucie J. Grotowskiego, z Thomasem Richardsem oraz jego Workcenter, performerem Gim Gwang Cheol. Wraz z grupą polskich młodych aktorów grała w spektaklu „Mortajas” Uniwersytetu Valparaiso z Chile. Od marca 2017 roku podróżuje ze swoim monodramem „Z innej gliny”, reprezentując w ten sposób Miejski Ośrodek Działań Teatralnych, prowadzony przez Anetę Kruk przy MDK w Świnoujściu. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów monodramów: OKR w Szczecinie, 62. „Sam na scenie” w Słupsku, XIII Festiwal Teatrów Niewielkich w Lublinie, 19. FeTA we Wrocławiu oraz nagroda Grand Prix na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.