INA WEST – koncert

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 23.08.2018
  • Godzina 23:00
  • Adres ul. Jachtowa 1
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

INA WEST | Przeobrażona muzyczna odsłona Izoldy Sorenson, która w 2015 roku wydała swój debiut. Płyta Cosovel otworzyła jej drzwi na największe festiwale w Polskie (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape, Reeperbahn, MENT, Mu:Con, Zandari). Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), obecnie jako Ina West tworzy transową, nowofalową elektroniką z elementami folku i jazzu, łącząc minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. Singiel „Spring” zwiastuje jej drugie wydawnictwo. „Spring powstał zimą. Z wychłodzenia. Było mi zimno w stopy, odpływałam w sen o mojej nienapisanej płycie. Pod koniec lutego wróciłam z trasy po Bałkanach, myślałam o tym, żeby uchwycić jeden smak, jedną fakturę. Ciepło i słodkie skórne zapachy. Tęskniłam za czymś organicznym. Prażącym upałem i nigdzie cienia.”

W wydaniu na żywo wraz z zespołem serwuje połączenie klasycznego instrumentarium (perkusja, skrzypce, syntezatory, gitara basowa, ukulele), tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii. „Cosovel jest nie tylko hołdem złożonym Srecko Kosovelowi, lecz także moją osobistą drogą poszukiwań i przeobrażeń zainspirowaną Bałkanami. Od czasu debiutu moje życie przewróciło się do góry nogami. Przeprowadzka na Bałkany były moją pierwszą wielką przygodą. Wiedziałam, że wkrótce musi wydarzyć się coś więcej. Idąc za przesłaniem Kosovela, postanowiłam otworzyć się na Zachód. Ostatni rok mojego życia spędziłam w Bristolu, odkrywałam siebie i podziwiałam inność. A po powrocie, przy wsparciu moich wspaniałych przyjaciół, mogę realizować moją pasję jako nowy rozdział. W składzie zespołu na żywo zagra: Magdalena Laskowska (skrzypce, syntezatory, ukulele, wokal) – pierwsze skrzypce grające m.in. z Ralphem Kamińskm i The Dumplings Orkiestra; Jakob Kiersch (perkusja, syntezatory, wokal) – znany z projektów Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell. O wizualizacje na żywo zadba  Dariusz Skarżyński.

SKŁAD | Izabela Wróblewska – wokal, gitara basowa, klawisze; Magdalena Laskowska – skrzypce, klawisze, wokal; Jakob Kiersch – perkusja, wokal; Dariusz Skarżyński – wizualizacje

www.facebook.com/inawestina

VIDEO