IRGA – spektakl improwizowany

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 19.08.2018
  • Godzina 19:30
  • Adres ul. Wojska Polskiego 1
  • Miejsce Miejski Dom Kultury

IRGA | Teatr improwizacji założony w 2016 roku przez uczniów wrocławskiej Akademii Improwizacji. Od listopada 2016 grają regularnie we Wrocławiu, co zaowocowało ponad 30 spektaklami. Kilkukrotnie grali na imprezach studenckich takich jak Dni Aktywności Studenckiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu czy Konferencji Matematycznej „O Matko!” na Politechnice Wrocławskiej. Występowali na Maratonie Improwizacji w Warszawie organizowanym przez Szkołę Impro w 2017 roku oraz na Wieczornej Scenie Improwizacji na festiwalu Improfest w tym samym roku. Biorą także udział w innych wydarzeniach kulturalnych, takich jak SLOT Art Festiwal w Lubiążu, gdzie grali na scenie Miejsca Akcji Satyrycznych w 2017 roku oraz nadchodzącym Tygodniu Bredero, gdzie zagrają na zaproszenie Katedry Filologii Niderlandzkiej w ramach obchodów Roku Bredero. Nieustannie doskonalą swój warsztat, m. in. u nauczycieli z warszawskiej Szkoły Impro, Irlandii, Holandii, Austrii i USA. Irga to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, politolog i programista. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy widz odnajdzie coś swojego.

„Nasze inspiracje pochodzą z różnych źródeł. Może to być monolog lub jedno słowo wypowiedziane przez publiczność, na bazie którego stworzymy godzinny spektakl fabularny. Może to być przedmiot, który poprowadzi do serii krótszych, dynamicznych historii. Może to być fragment książki bądź mała rzeźba. Może to być cokolwiek.”

SKŁAD (występujący na Famie) | Krzysztof Mikoszewski, Natalia Cyran, Marcin Najman, Przemek Ponikowski, Anna Wołyniec, Piotr Zdebski

www.facebook.com/irga.impro