MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE | ALEKSANDRA BOĆKOWSKA – spotkanie autorskie O LUKSUSIE W PRL

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 21.08.2018
  • Godzina 17:00
  • Adres ul. Armii Krajowej 13
  • Miejsce Galeria Miejsce sztuki44

ALEKSANDRA BOĆKOWSKA | Dziennikarka, współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą” i „Wysokimi Obcasami Extra”. Wcześniej redaktorka w magazynach „Elle” i „Viva! Moda”. Autorka książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”.

Moderatorka: MONIKA STOPCZYK – Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja: lingwistyka kulturowa, krytyka literacka i artystyczna). Laureatka 43. edycji Festiwalu Fama, gdzie zdobyła nagrodę „za popularyzację artystycznych inicjatyw Festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia”. Od 2013 redaktor naczelna oficjalnej gazety Festiwalu Fama „Famiasto”. Rzecznik prasowa Festiwalu im. Zygmunta Haupta (Gorlice). Organizatorka spotkań autorskich z poetami i znawcami literatury. Współzałożycielka internetowego miesięcznika „Kontrast” i Stowarzyszenia Młodych Twórców „Kontrast”.

Kolejna edycja cyklu „MIEJSCA LITERATURY” realizowanego na Famie od roku 2010, poświęconego różnym sposobom ujmowania tematu miejsca przez literaturę. W tym roku temat przewodni projektu brzmi „ZŁE MIEJSCE”. Zakres tematyczny projektu wyznaczają takie zagadnienia, jak: podróż geograficzna i podróż przez historię; pamięć indywidualna i zbiorowa; zderzenie tego, co wspólne z tym, co indywidualne; granice geograficzne, mentalne, duchowe; emigracja, wykorzenienie, wykluczenie; bezdomność duchowa; uniwersalna problematyka wyłaniająca się z zagadnień specyficznych, indywidualnych historii.

Foto © Monika Motor