PRZYBYŁ – koncert

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 24.08.2018
  • Godzina 21:45
  • Adres ul. Jachtowa 1
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

Koncert zaprezentuje laureatów Famy 2017: Nagroda Tryton dla największej osobowości artystycznej Festiwalu.

PRZYBYŁ | Projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski –  wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojtkiem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) – Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio (zwanym również VOO VOO Studio). W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował w internecie teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia w wielkim mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkanaście koncertów klubowych oraz plenerowych w Wielkopolsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

SŁAWOMIR BARTŁOMIEJ PRZYBYŁ | Z wykształcenia jest filmoznawcą. Kończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Pracę dyplomową bronił u prof. dr. hab. Mikołaja Jazdona. Od 15 lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem dr. Henryka Kasperczaka – jednego z najlepszych polskich lutnistów – gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak: Madlib, J-Dilla oraz Skalpel. W 2012 roku dołączył do Poznańskiej Sceny Młodych organizowanej przez Annę oraz Krzysztofa Powalisz – zrzeszającej wokół siebie młodych, lokalnych twórców. Razem z „PSM” wystawiał koncerty w auli Szkoły Muzycznej w Poznaniu interpretując m.in piosenki Kabaretu Starszych Panów. W 2013 roku postanowił podjąć się realizacji autorskiego projektu z  własnymi piosenkami zaaranżowanymi na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

SKŁAD | Sławomir Przybył – wokal, gitary; Krzysztof Ficner – gitara; Marcel Nowakowski – kontrabas; Kacper Grzanka – trąbka; Piotr Jaraszkiewicz – perkusja; Krzysztof Grzegorzyca – akordeon; Maciej Bober – instrumenty klawiszowe

www.facebook.com/Przybył-209305219274423

VIDEO