ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | UGLA – koncert

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

  • Data 20.08.2018
  • Godzina 15:30
  • Adres ul. Bohaterów Września 69
  • Miejsce El Papa – Cafe Hemingway

UGLA | Eksperymentalny projekt łączący muzykę tradycyjną, improwizowaną i elektroakustyczną. Kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowul: wokalistka i klarnecistka z klasycznym wykształceniem, jednocześnie poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej. Laureatka 47. Festiwalu Fama (2017) w kategorii Wokaliści. Zespół wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki, łącząc transową energię z delikatnością. W warstwie kompozycyjnej bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów, wykorzystując efekty, a formy ich utworów zawierają dozę niedookreśloności otwartą na improwizację. Tworzą harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W ich brzmieniu inspiracje muzyką ludową różnych kultur mieszają się z minimalizmem, tradycja pieśniarska z elektroniką i awangardowym eksperymentem. „Ugla” to wyśnione słowo, które – jak się później okazało – w języku islandzkim oznacza sowę.

SKŁAD | Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, looper; Sebastian Świąder – skrzypce, looper; Maciej Wróbel – perkusja; Michał Mościcki – kontrabas

Wydarzenie realizowane w ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE!”. Dzięki zebraniu od mieszkańców propozycji miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych, Fama opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Cykl jest realizowany od 2015 roku oraz cieszy się dużym zainteresowaniem i przychylnością mieszkańców, którzy aktywnie włączają się w jego tworzenie.

www.facebook.com/uglaband

VIDEO