FAMA TUŻ ZA ROGIEM

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama

FAMA TUŻ ZA ROGIEM

Młodzi artyści zjadą do Świnoujścia. Już w najbliższy czwartek (16 sierpnia) ruszy tam 48. Festiwal Fama. Na kilkunastu scenach odbędzie się 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych.

Podczas trwania imprezy studenci i absolwenci szkół oraz wydziałów artystycznych, a także twórcy sceny niezależnej, będą szlifować swój warsztat w poszczególnych sekcjach oraz prezentować autorskie projekty. „Fama przyciąga do Świnoujścia młodością i jakością. Bardzo starannie wyselekcjonowani artyści pokażą to, co najciekawszego wydarzyło się na polskich scenach w ciągu ostatniego roku” – mówi Bogusław Bojczuk, prezes zarządu Akademickiego Biura Kultury i Sztuki Alma Art, które jest organizatorem Famy.

Jednym z elementów festiwalu są spotkania z renomowanymi pisarkami i pisarzami. To w ramach cyklu „Miejsca literatury. Złe miejsce.” Do Świnoujścia przyjadą Aleksandra Boćkowska, Jarosław Kamiński, Cezary Łazarewicz, Ziemowit Szczerek, Monika Sznajderman i Ewa Winnicka. W programie są też spektakle teatralne, m.in. „Pan Tadeusz’18” autorstwa studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz „Deklaracja 6888” Teatru OdRuchu. Odbędzie się szereg koncertów w tym dwa premierowe: „Rzuć to wszystko co złe” oraz projekt „Grześ Wyżykowski i Undecymet”. Poza tym na Famie wystąpią m.in.: 15 cm above the ground, EABS, Przybył, Odpoczno oraz Łukasz z Bałut.  

Festiwal zakończy koncert finałowy „Hej, czy nie wiecie” (reż. Paweł Niczewski). „Będzie on odpowiedzią młodych artystów na to, co się dzisiaj dzieje. To także szansa na dowiedzenie się, co myślą o współczesnym świecie i jak widzą przyszłość” – dodaje Bojczuk.

Festiwal otworzą dwa koncerty z cyklu „Zaproś famę do siebie”, czyli wydarzeń w miejscach nietypowych. W czwartek przed publicznością zaprezentują się zespoły Wójciński/Bańdur/Gucik oraz IKSY.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »