MUZYKA I NIE TYLKO, CZYLI FAMA NA SOBOTĘ

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© VIKTORIA IVANENKO

MUZYKA I NIE TYLKO, CZYLI FAMA NA SOBOTĘ

Trzeci dzień 48. Famy rozpocznie się od wydarzeń specjalnych. Będzie przekrojowo. W programie są koncerty, ale też stand-up, monodram czy spotkanie autorskie z uznanym reporterem.

Na początek o godz. 16:00 w Barze Letnim Hamaki zaprezentuje się ŁUKASZ Z BAŁUT. To zdobywca Nagrody im. Maksa Szoca (za najbardziej nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną) oraz Nagrody im. Mariana Redwana (w kategorii literatura) na ubiegłorocznej Famie. Artysta wystąpi w ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”, czyli wydarzeń realizowanych w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców Świnoujścia. Jak sam o sobie mówi, gra „chyba jakiś folk miejski albo nie wiadomo co – być może piosenkę autorską”. W swojej twórczości wykorzystuje performans, instalację artystyczną, fotografię i muzykę.

Później Fama przeniesie się do Galerii Miejsce sztuki44. W ramach projektu „MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE” ze swoimi czytelnikami spotka się tam dziennikarz, reporter i publicysta, a także laureat Nagrody Literackiej Nike CEZARY ŁAZAREWICZ. Tytuł spotkania autorskiego to „ZBRODNIA I KARA”. Będzie ono dotyczyć książki Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Początek o 17:15.

Kolejny element programu to monodram „Z INNEJ GLINY” KATARZYNY DOMINIAK. Rodowita świnoujścianka przedstawia w nim historię genialnej rzeźbiarki z Francji Camille Claudel. Spektakl będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu o godzinie 18:30. Był on nagradzany na wielu ogólnopolskich festiwalach.

Dalsza część festiwalu to cztery wydarzenia z cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”. Wszystkie odbędą się na plaży w miejscu o nazwie KiteFORT (wejście od ul. Uzdrowiskowej). O 20:00 ze swoim autorskim repertuarem wystąpi tam pochodząca z Rosji wokalistka i gitarzystka VIKTORIA IVANENKO. Po niej scenę przejmie grająca alternatywny pop grupa IKSY. To o 20:45. Następnie muzyka ustąpi na chwilę miejsce stand-upowi. O godzinie 21:45 komediowy monolog o nazwie „KARALUCH” przedstawi związany z warszawskim Resortem Komedii KUBA WU, czyli Jakub Weltrowski. Trzeci dzień Famy zakończy koncert HEY HATO. Solowy projekt na gitarę, wokal, looper i sample Tadeusza Wnuka to gatunkowo pop, a być może również songwriting przyszłości. Oprócz Polski muzyk występował z nim w Austrii, Niemczech oraz na Litwie. Początek jego występu o godzinie 22:30.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »