„PRAWDOPODOBNIE NAJZDOLNIEJSZA MŁODZIEŻ W KRAJU” WYSTĄPI W ŚWINOUJŚCIU

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama, fot. Marta Smerecka

„PRAWDOPODOBNIE NAJZDOLNIEJSZA MŁODZIEŻ W KRAJU” WYSTĄPI W ŚWINOUJŚCIU

To będzie wielkie show, a jednocześnie podsumowanie tego, co udało się wypracować w poszczególnych sekcjach na 48. Famie. W sobotę w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu odbędzie się koncert finałowy tegorocznej edycji Festiwalu.

Jego tytuł to „HEJ, CZY NIE WIECIE”. Jest on zaczerpnięty z jednej z piosenek zespołu Kult. Nieprzypadkowo – opowiada Paweł Niczewski, juror Famy i reżyser koncertu finałowego.

- Kazik Staszewski jest dla mnie takim „starszym bratem” w myśleniu o świecie. Dlatego wybrałem pięć jego piosenek, które opowiadają o naszej współczesności. To owe „Hej, czy nie wiecie”, „Arahja”, „Legenda ludowa”, „Nie żyje ponad stan” i „Tłuszcza”. Przearanżował je Tomek Lewandowski, który jest kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia. Jesteśmy też wspomagani choreograficznie przez Arkadiusza Buszko. Mam nadzieję, że koncert będzie w tym roku bardziej mobilny. Prowadzący będą na widowni. Oprócz zaprezentowania śpiewu czy tańca chcemy tym koncertem nawiązać swego rodzaju rozmowę z publicznością. Na zasadzie „Jak wy oceniacie to co się obecnie dzieje w Polsce?”.

Jak dodaje Niczewski na scenie amfiteatru wystąpi grono najbardziej utalentowanych osób wyselekcjonowane z około 200 młodych twórców, którzy wzięli udział w tegorocznej Famie.

- To bardzo intensywna praca w bardzo krótkim czasie. Zbieram tych najlepszych w swoich dziedzinach, żeby podsumowali cały festiwal. Na dużej scenie będzie można w sobotę zobaczyć prawdopodobnie najzdolniejszą młodzież w kraju.

Koncert finałowy 48. Famy rozpocznie się w Amfiteatrze o godzinie 20:30. Jego częścią będzie wręczenie uczestnikom nagród. Ich łączna pula to 25 tysięcy złotych brutto. Wstęp na koncert jest wolny – tak jak w przypadku wszystkich wydarzeń festiwalu.  

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »