PIĄTEK NA FAMIE PEŁEN WRAŻEŃ

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

POLA CHOBOT & ADAM BARAN © fot. potoczna.fotografia

PIĄTEK NA FAMIE PEŁEN WRAŻEŃ

48. FAMA zbliża się powoli do końca, ale to nie znaczy, że zwalnia tempo. W piątek czeka na nas cała masa atrakcji.

Pierwszym z wydarzeń będzie koncert zespołu OCZYBASZKI w Barze Letnim Hamaki. To o godzinie 16:00 w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”. Grupa jest rodzinną formacja, która tworzy muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej. Z kolei o 17:15 w Galerii Miejsce sztuki44 rozpocznie się spotkanie autorskie z ZIEMOWITEM SZCZERKIEM. Jest ono elementem cyklu „MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE”. Szczerek to dziennikarz i prozaik. Oprócz współpracy z czołowymi tytułami prasowymi jest autorem takich książek jak m.in. „Tatuaż z tryzubem”, „Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową” oraz „Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion”. W 2013 roku został laureatem Paszportu „Polityki”. Był także nominowany do Nagrody Literackiej Nike i innych prestiżowych wyróżnień.

Później Fama przeniesie się do Hali w Basenie Północnym. O godzinie 19:00 spektakl DEKLARACJA 6888 wystawi tam TEATR ODRUCHU. Jest on kolażem losów bohaterów, których łączy walka. Po spektaklu – o 20:15 – grupa CLIPPINGMASK przedstawi video „INSIDEFAMA”, czyli produkcję ukazującą życie festiwalu w tym emocje i relacje między jego uczestnikami.

Następnie koncert w hali da duet POLA CHOBOT & ADAM BARAN. Ich utwory nawiązują do bluesa, ale często  wykraczają poza jego klasyczną formę. Swój show rozpoczną o godzinie 20:45. Na zakończenie dnia przed publicznością zaprezentuje się ubiegłoroczny zdobywca Nagrody Tryton dla największej osobowości artystycznej Famy, czyli PRZYBYŁ. W swoim projekcie Sławomir Przybył łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Zespół zagrał wiele koncertów. Ostatnio wygrał tegoroczną  edycję Jarocińskich Rytmów Młodych. Początek tego występu o godzinie 21:45.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »