MASA KONCERTÓW, STAND-UP I MONODRAM. TO FAMA NA CZWARTEK

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© MARTA GRYGIER – monodram KAMICA79, fot. Poza Okiem

MASA KONCERTÓW, STAND-UP I MONODRAM. TO FAMA NA CZWARTEK

Mimo, że od rozpoczęcia 48. Famy mija równo tydzień to Festiwal nie zwalnia tempa. Czwartek to kolejny dzień pełen atrakcji w tym koncertów i sztuk scenicznych. Będzie też wernisaż fotograficzny.

Na początek (tak jak przez ostatnie kilka dni) na terenie Oflagu między 10:00 a 14:00 będzie można kupić festiwalowe gadżety pochodzące w większości w recyklingu. To dzięki FAMIE FASHION, czyli pracowni artystycznej oraz butikowi. Projekt absolwentek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu – Malwiny Bil i Pameli Mączyńskiej – od 18:00 do 20:00 zagości też w Beach Barze Pauza.     

O godzinie 16:00 rozpocznie się wspólny koncert grającego psychodeliczny pop zespołu DZIWY oraz prezentującego muzykę elektroniczną polsko-brytyjskiego tria MOUNTAIN LAKES. Zagrają w Barze Letnim Hamaki w ramach cyklu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”. Jego częścią jest też wernisaż „NIE-POCZTÓWKA”, który odbędzie się w Admirale I świnoujskiego uzdrowiska, i pokaz efektów pracy tegorocznej sekcji fotograficznej. Początek o 17:15.

Poza tym swój monodram „KAMICA79” przedstawi MARTA GRYGIER. To o godzinie 18:30 w Miejskim Domu Kultury. Spektakl opowiada historię kobiety zmagającej się z czasem, odpowiedzialnością i konsekwencją rodzicielstwa oraz obowiązkami, a także prawami świata. Wieczorem Fama zagości w Hali w Basenie Północnym. W ramach cyklu „LABORATORIUM MUZYKI” o godzinie 20:00 odbędzie się tam koncert premierowy projektu Grzegorza Duszaka o nazwie GRZEŚ WYŻYKOWSKI I UNDECYMET.  Podstawowym materiałem są w nim oryginalne polskie pieśni ludowe lub melodie nimi inspirowane. Ubogacone jest to m.in. jazzowymi inspiracjami.

Później na scenie w tym samym miejscu pojawi się PAULINA POTOCKA ze stand-upem „WSZYSTKO MOŻNA, NIC SIĘ NIE CHCE”. Artystka jest laureatką wielu konkursów i festiwali. Jej show rozpocznie się o 21:15. Na zakończenie czwartkowych wrażeń w hali odbędą się dwa koncerty. O 22:00 pierwszy z nich da grupa OCZYBASZKI. To rodzinna formacja, tworząca muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej. Drugim składem będzie INA WEST i towarzyszący jej muzycy. Pod pseudonimem kryje się przeobrażona odsłona Izoldy Sorenson (właśc. Izabela Wróblewska), znanej wcześniej jako Cosovel. Obecnie tworzy transową i nowofalową elektronikę z elementami folku oraz jazzu. Początek tego występu o godzinie 23:00.

Mamy też nową pozycję w programie, a to dzięki festiwalowej sekcji literackiej. Po zakończeniu ostatniego koncertu zapraszamy na CZYTANIE PERFORMATYWNE, którego inicjatorami są Dawid Panic i Jan Kanty Zienko.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »