TEATR IMPROWIZACJI, EABS I TANECZNE RYTMY SZÓSTEGO DNIA FAMY

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© FOX IN THE BOX

TEATR IMPROWIZACJI, EABS I TANECZNE RYTMY SZÓSTEGO DNIA FAMY

Kolejny dzień 48. Famy to kolejna garść wydarzeń. Wśród nich jest m.in. teatr improwizacji, występ zespołu artysty pochodzącego ze Świnoujścia oraz spotkanie autorskie dotyczące czasów PRL.

Wtorek na Festiwalu rozpocznie się od FAMY FASHION. Między 10:00 a 14:00 na terenie Oflagu będzie można znowu kupić takie festiwalowe gadżety jak torby czy koszulki wykonane w większości z recyklingu. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz miejscowego Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Druga odsłona FAMA FASHION odbędzie się między 18:00 a 20:00 w Beach Barze Pauza (plaża, wejście od ul. Gierczak).

O 16:00 w Barze Letnim Hamaki w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE” wystąpi zespół HURABAN. Gra on world music i aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską, ale też i polską. O 17:00 w Galerii Miejsce sztuki44 rozpocznie się spotkanie autorskie z ALEKSANDRĄ BOĆKOWSKĄ. To w ramach cyklu MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE. Boćkowska to dziennikarka (współpracująca m.im. z „Gazetą Wyborczą”) oraz autorka książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL” i „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”.

Festiwal zawita też do Miejskiego Domu Kultury. O 18:30 w ramach cyklu „LABORATORIUM MUZYKI” swój koncert rozpocznie tam grupa EABS, czyli ELECTRO ACOUSTIC BEAT SESSIONS. Prezentuje ona utwory z kanonu polskiego jazzu lat 60. – dokładnie kompozycje Krzysztofa Komedy – w nowatorskim wydaniu. Liderem formacji jest pochodzący ze Świnoujścia pianista Marek Pędziwiatr. Artysta był nominowany w roku 2017 do Paszportu „Polityki”.
 
Tego dnia będzie można też wziąć udział w projekcie „SPEKTAKL W CIEMNOŚCI”. Odpowiadają za niego improwizatorki i improwizatorzy ze składu warszawskiego Resortu Komedii. Teatralna opowieść będzie się tworzyć na bieżąco w ciemności oraz przy pomocy słów i dźwięków. Początek o 20:15 w sali konferencyjnej Amfiteatru.

Na koniec dnia na dachu KiteFORT-u (plaża, wejście od ul. Uzdrowiskowej) wystąpią dwa składy w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”. Pierwszy z nich to UGLA. To o 22:15. Projekt łączy muzykę tradycyjną, improwizowaną i elektroakustyczną. Jego liderką, a także autorką muzyki oraz tekstów jest wokalistka i klarnecistka Magdalena Sowul, czyli laureatka 47. Festiwalu Fama w kategorii Wokaliści. Druga kapela to zespół FOX IN THE BOX. Jak sami o sobie piszą ich „droga prowadzi przez funk, disco i electropunk”. Ich tanecznych brzmień będzie można posłuchać od 23:15.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »