SIÓDMY DZIEŃ FAMY, CZYLI PREMIERA I INNE CUDA

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© MARTA IWASZKIEWICZ

SIÓDMY DZIEŃ FAMY, CZYLI PREMIERA I INNE CUDA

Koncert z premierowym materiałem, performance i pierwsze efekty pracy na Festiwalu. Takich rzeczy można się spodziewać w środę na 48. Famie w Świnoujściu.

Między 10:00 a 14:00 kolejny raz zapraszamy na teren Oflagu na FAMĘ FASHION, czyli pracownię artystyczną i butik. Będzie można kupić ekologiczne festiwalowe gadżety. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. Później koncert w El Papa – Cafe Hemingway da zespół FOX IN THE BOX. Jak sami o sobie piszą ich „droga prowadzi przez funk, disco i electropunk”. Grupa gra szeroko pojęte taneczne rytmy. Początek o 15:00. Zaraz po koncercie – o 16:00 – w tym samym miejscu SEKCJA LITERACKA będzie czytać. Tym samym jej członkowie zaprezentują efekty pracy warsztatowej na Festiwalu.

Kolejnym wydarzeniem będzie spotkanie autorskie z dramaturgiem, pisarzem, scenarzystą i publicystą JAROSŁAWEM KAMIŃSKIM. Odbędzie się ono w Galerii Miejsce sztuki44 o godzinie 17:30 w ramach cyklu „MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE”. Kamiński poza współpracą z wieloma tytułami jest autorem powieści „Rozwiązła”, „Wiwarium” i „Tylko Lola”. Następnie Fama odwiedzi Muszlę Koncertową przy promenadzie. To za sprawą koncertu premierowego „RZUĆ TO WSZYSTKO CO ZŁE”. Jest on realizowany w ramach projektu „LABORATORIUM MUZYKI”. Od 19:00 będzie można posłuchać piosenek z dorobku takich wykonawców jak m.in. Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska czy Franek Kimono w nowoczesnych aranżacjach wykonanych przez SEKCJĘ WOKALNĄ i zespół GRZECZNI CHŁOPCY. Kierownikami muzycznymi przedsięwzięcia są wokalistka ANNA SERAFIŃSKA i pianista MAREK PĘDZIWIATR.

Na resztę wieczoru Festiwal przeniesie się do Hali w Basenie Północnym. O 21:00 ze swoim one man show „JAK ROZWIJAĆ EGOCENTRYZM?” wystąpi tam związana m.in. z warszawskim Resortem Komedii improwizatorka MARTA IWASZKIEWICZ. Po niej na scenie pojawi się zespół DZIWY. To o 22:00. Sami o swojej muzyce mówią: „psychodeliczne piosenki po polsku i łotewsku na kontrabas, gitarę, perkusję i głos”. Na zakończenie dnia przed publicznością zaprezentuje się formacja MOUNTAIN LAKES, czyli polsko-brytyjske trio grające muzykę elektroniczną. Początek ich koncertu o godzinie 23:00.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »