SEKCJA PRODUCENCKA I ANIMACJI KULTURY – ZGŁOŚ SIĘ!

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel Morytko

SEKCJA PRODUCENCKA I ANIMACJI KULTURY – ZGŁOŚ SIĘ!

Jesteś animatorem kultury i realizujesz w swoim mieście projekty edukacyjne i artystyczne? Marzy ci się projekt międzypokoleniowy? Dostrzegasz małe i duże problemy oraz chciałabyś swoimi działaniami zwrócić na nie uwagę innych osób? A może biorąc udział w spektaklu lub koncercie z większym zainteresowaniem niż to, co dzieje się na scenie, śledzisz układ świateł, rozstawienie odsłuchów i działania ekipy technicznej? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na co najmniej jedno pytanie – natychmiast zgłoś się na Famę.

Festiwalowa SEKCJA ANIMACJI KULTURY to projekt, którego celem jest realizacja warsztatów dla mieszkańców oraz wydarzeń artystycznych w alternatywnych przestrzeniach miasta. W ramach sekcji zostaną zrealizowane dwa cykle: „Fama udomowiona” i „Re:Świnoujście” oraz takie działania, jak „Zaproś Famę do siebie”, „Fama na dzień dobry”, „Fama dzieciom”, a także warsztaty i prezentacje dla mieszkańców nieturystycznych dzielnic Świnoujścia: Warszów, Karsibór i Przytór. Możesz zgłosić chęć udziału w realizacji tych działań albo tez przesłać nam propozycję jakiegoś własnego projektu.

Jako cykl wydarzeń wszystkich dziedzin sztuki Fama jest naturalnym miejscem, które może szkolić profesjonalnych realizatorów wydarzeń kulturalnych. Do przesyłania zgłoszeń do SEKCJI PRODUCENCKIEJ zachęcamy osoby, chcące rozwijać swoje umiejętności w zakresie opieki inspicjenckiej i realizacji dużych wydarzeń artystycznych.

Zakres zajęć teoretycznych: specyfika pracy event managera, podstawy prawne (rodzaje wydarzeń, przepisy, zabezpieczenie wydarzeń), zarządzenie projektem, współpraca z podwykonawcami, kierowanie techniką, harmonogram prób i prezentacji, soundcheck, przygotowanie umów dla artystów, czytanie ridera, rozmowy z managerami i in. Uczestnicy kursu zostaną ponadto przydzieleni do opieki nad wybranymi projektami Famy i będą zdobywali umiejętności praktyczne w zakresie realizacji wydarzeń.

Przeczytaj regulamin i wypełnij formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE. Opisz swoje doświadczenie oraz zrealizowane projekty. Opcjonalnie – osoby i grupy zgłaszające się do sekcji animacji kultury, które chciałyby przeprowadzić na Famie własne działania, proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym. Masz czas do 14 maja 2018.

Jeszcze będzie najlepiej, jeszcze będzie najpiękniej! – to hasło nada rytm tegorocznej Famie. Dołącz do nas. Pełna oferta festiwalowa (warsztaty i projekty) dostępna jest w zakładce SEKCJE.

Fama to dwa wakacyjne tygodnie, morze, plaża, codzienne próby i 100 wydarzeń wszystkich dziedzin sztuki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad podczas pobytu. Na najlepszych czekają nagrody.

Planowany termin Famy to 13-26 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz profilu na FACEBOOKU.

« »