SZTUKI WIZUALNE – ZGŁOŚ SIĘ!

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama, fot. Adrian Jaszczak

SZTUKI WIZUALNE – ZGŁOŚ SIĘ!

Malarstwo, rzeźba, instalacja, intermedia. A także scenografia, fotografia i film – na Famie spotykają się wszystkie dziedziny i style. Zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się, że warto przyjechać do Świnoujścia.

W ostatnich latach w ramach SEKCJI SZTUK WIZUALNYCH realizowane były w galerii Miejsce sztuki44 wystawy tematyczne: „Habitat”, „Ziemia obiecana”, „Ciało otwarte” i „WAR”. W roku 2018 z powodu planowanego remontu galerii nie mamy możliwości przeprowadzenia projektu w dotychczasowym kształcie.

Zależy nam jednak na podtrzymaniu tradycji prezentacji sztuk wizualnych na Famie. Dlatego zachęcamy do przesyłania zgłoszeń indywidualnych (bez zadanego tematu). Z przyczyn organizacyjnych preferowane będą zgłoszenia projektów prezentowanych w przestrzeni miejskiej: instalacje i obiekty. Nie wykluczamy jednak jednoznacznie z naboru form tradycyjnych – dla wszystkich zakwalifikowanych prac znajdziemy odpowiednie miejsce ekspozycji. Do zgłoszenia prosimy dołączyć propozycję pracy lub prac, które miałyby zostać zaprezentowane podczas Famy (projekt, zdjęcie, reprodukcja, link).

Ponieważ Fama jest doskonałym miejscem dla realizacji własnych projektów, czekamy także na zgłoszenia do SEKCJI SCENOGRAFICZNEJ. Uczestnicy (w oparciu o autorskie pomysły) przygotowywać będą scenografię do najważniejszych wydarzeń Famy.

Fotografia na Famie to dwie grupy. Uczestnicy SEKCJI FOTOGRAFII KREACYJNEJ (pracujący pod kierunkiem Tomka Sikory) przygotują wystawę oraz kalendarz „Fama Forever!”, gdzie każde zdjęcie będzie sytuacją inscenizowaną w charakterystycznych miejscach Świnoujścia. Uczestnicy SEKCJI FOTOGRAFII REPORTAŻOWEJ przygotują również kalendarz promujący miasto, ale – w niekonwencjonalny sposób, w opozycji do fotografii pocztówkowej, turystycznej i przyrodniczej. Chcemy pokazać nieznane i ciekawe miejsca oraz ludzi – czyli to, o czym zwykle milczą turystyczne przewodniki.

Natomiast do przesyłania zgłoszeń do SEKCJI FILMOWEJ zapraszamy autorki i autorów filmów fabularnych, reportaży, dokumentów, mockumentów, animacji i produkcji eksperymentalnych. Możesz zaprezentować film z dotychczasowego dorobku i/lub zaproponować w formularzu zgłoszeniowym nowy projekt, który zrealizujesz i zaprezentujesz premierowo podczas Famy!

Przeczytaj regulamin i wypełnij formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE. W formularzu zaznacz, którą sekcją/grupą jesteś zainteresowany/-a, opisz swoje doświadczenie artystyczne, dołącz prezentację dotychczasowego dorobku (załączniki lub linki) oraz opcjonalnie – w przypadku sekcji sztuk wizualnych i sekcji filmowej – zaprezentuj pracę lub projekt, który miałby zostać zaprezentowany lub zrealizowany podczas Famy. Masz czas do 14 maja 2018.

Jeszcze będzie najlepiej, jeszcze będzie najpiękniej! – to hasło nada rytm tegorocznej Famie. Dołącz do nas. Pełna oferta festiwalowa (warsztaty i projekty) dostępna jest w zakładce SEKCJE.

Fama to dwa wakacyjne tygodnie, morze, plaża, codzienne próby i 100 wydarzeń wszystkich dziedzin sztuki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad podczas pobytu. Na najlepszych czekają nagrody.

Planowany termin Famy to 13-26 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz profilu na FACEBOOKU.

« »