MOC ATRAKCJI CZWARTEGO DNIA FAMY

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© KAMILA BANASIAK – monodram WANDA WASILEWSKA

MOC ATRAKCJI CZWARTEGO DNIA FAMY

Teatr, koncerty, zabawy dla dzieci oraz butik – takie atrakcje czekają w niedzielę na uczestników 48. Famy w Świnoujściu. Przed nami kolejny dzień imprezy.

Już od rana będzie co robić. Od godziny 10:00 do 14:00 na terenie Oflagu przy ul. Piastowskiej ruszy FAMA FASHION. Pod tą nazwą kryje się pracowania artystyczna i butik w wykonaniu absolwentek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku wzornictwo – Malwiny Bil i Pameli Mączyńskiej. Na miejscu będzie można kupić festiwalowe gadżety – m.in. torby czy koszulki. Większość jest wykonana z recyklingu. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. Z kolei między 12:00 a 14:00 na Osiedlu Warszów (skrzyżowanie ul. Sosnowej i ul. Barlickiego) dzieci będą mogły wziąć udział w grach zabawach oraz PIKNIKU. To w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”, czyli cyklu wydarzeń festiwalowych odbywających się w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców miasta na 44 wyspach.

Kolejne przedsięwzięcie również jest jego elementem. O 15:30 w El Papa – Cafe Hemingway koncert zagra HEY HATO. W sowim solowym projekcie Tadeusz Wnuk łączy gitarę, wokal, looper i sample. Jak sam o sobie pisze jest to pop, a być może również „songwriting przyszłości”. Później Festiwal zagości w Galerii Miejsce sztuki44. Spotkanie autorskie z dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press reporterką EWĄ WINNICKĄ rozpocznie się o godzinie 17:00. To w ramach cyklu o nazwie „MIEJSCA LITERATURY. ZŁE MIEJSCE”. Będzie dotyczyć ono książki „Był sobie chłopczyk”.

O godzinie 18:30 w Miejskim Domu monodram „WANDA WASILEWSKA” zaprezentuje KAMILA BANASIAK. Z jednej strony jest to opowieść o tej polskiej i sowieckiej działaczce komunistycznej, a z drugiej zobrazowanie wizji tego jak patrzyłaby ona na rzeczywistość po 54 latach od własnej śmierci. W tym samym miejscu w dalszej kolejności swój spektakl przedstawi teatr improwizowany IRGA. Początek o 19:30.

Następnie Fama przeniesie się na trzy koncerty do Hali w Basenie Północnym. O 21:00 zagra tam grupa KIRSZENBAUM. Jest ona laureatem głównej nagrody na Festiwalu Synestezje. Mocno eklektyczny styl projektu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Następnie – o 22:00 – scenę przejmie Maciej Trifonidis ze swoim nowym projektem 15 CM ABOVE THE GROUND. Grupa wykonuje instrumentalną muzykę akustyczną. Członkowie zespołu sami mówią o niej, że to „dźwięki z drewna”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „LABORATORIUM MUZYKI”. Na koniec dnia publiczność zobaczy w hali występ zespołu WATA. To o 23:15. Swoim graniem zabiorą nas w  świat elektroniki i syntezatorów wspartych żywymi instrumentami oraz wokalem.

48. Festiwal Fama odbywa się w terminie 16-26 sierpnia 2018. Aktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie internetowej, w zakładce PROGRAM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do śledzenia naszych profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »